ZOO Spišská Nová Ves (ZOO SNV)

Poloha na mape - ZOO Spišská Nová Ves (ZOO SNV)
Kraj / Region: Košický kraj
Okres: Spišská Nová Ves
Mesto / Obec: Spišská Nová Ves
Turistická lokalita: Spiš
ZOO Spišská Nová Ves (ZOO SNV)
ZOO sa nachádza v meste Spišská Nová Ves na rozlohe 8,0 ha. Medzi najatraktívnejšie patria zvieratá zapísané v tzv. Červenej knihe ohrozených zvierat, ku ktorým patrí napríklad Tiger Ussurijský.

Ďalšími zaujímavými zvieratami sú ťava dvojhrbá, orangután bornejský, mandril pestrý, lama alpaka, lama krotká, pony shetlandský, jaguár americký, kapybara močiarna, puma americká a iné. Z domácej fauny chováme medveďa hnedého, labute veľké, bažanty rôzneho druhu a iné.
 
ZOO bola založená v máji 1989. Mestský park bol zrekonštruovaný a postupne v ňom pribúdali rôzne druhy zvierat. V roku 2012 Zoologická záhrada slávnostne otvorila pavilón Aquaterra, kde sa nachádzajú rôzne druhy morských a sladkovodných akvarijných rýb, jašterov, hadov, korytnačiek, bezstavovcov, surikaty a drápkaté opice.

Rozmanitosť drevín, ktoré sa tu nachádzajú umožňujú predvádzať areál ZOO súčasne ako areál botanický. V našej ZOO máme označených viac ako 30 druhov drevín.

Pre deti je v našej sú v našej ZOO dve detské ihriská. Počas letnej sezóny sa môžu tešiť z atrakcií (nafukovacia žirafa, trampolíny, jazda na koni, detský autodrom). V areáli ZOO sú aj stánky s občerstvením, stánok so suvenírmi, ZOO shopom a cukrárňou ZOO každý rok organizuje množstvo kultúrnych podujatí priamo v areáli.