Malkia Park

Poloha na mape - Malkia Park
Kraj / Region: Trnavský kraj
Okres: Dunajská Streda
Mesto / Obec: Orechová Potôň
Turistická lokalita: Podunajsko
Malkia Park

Pôvodnou myšlienkou Malkia Parku bola záchrana veľkých mačkovitých šeliem, čo vychádza aj z názvu Občianskeho Združenia – Malkia Park Big Cats Rescue – ktoré bolo založené ako útočisko pre zvieratá, ktoré sa stali z nejakých dôvodov nepotrebnými pre pôvodného majiteľa alebo sa o nich nemohli ďalej starať.

Nový domov ale potrebovali aj iné zvieratká ako medvede, kopytníky, opice a podobne, takže dnes pomáhame tým, ktorí potrebujú našu pomocnú ruku od leva až po andulku.
 
Na ploche 7,2 ha postupne našlo svoj domov cca 260 exemplárov, 70 rôznych druhov. Zvieratá pochádzajú od súkromných osôb/ZOO, z cirkusov, či Zookútikov. Tieto zvieratá už, žiaľ, nemôžu byť pustené do voľnej prírody, a preto našim cieľom je vytvoriť pre nich čo najprirodzenejšie podmienky, čo najviac podobné tým, ktoré by
mali aj vo voľnej prírode.
 
Zameriavame sa na edukatívnu činnosť, šírenie osvety o ohrození druhov zvierat a ochrane prírody, motivujeme ľudí k rešpektu a láske k zvieratám. Cez sezónu, počas víkendov a sviatkov, ponúkame ako bonus zdarma komentované kŕmenia. Taktiež pripravujeme počas roka tematické podujatia pre širokú verejnosť.

Navštevujú nás všetky typy škôl, ktorým ponúkame odborný sprievod po parku zameraný nielen na samotný život zvierat, ale aj problematiku chovu zvierat v zajatí.

Na nasýtenie všetkých našich zverencov ročne minieme cca: 49 000 kg mäsa, 6 000 kg ovocia, 10 000 kg zeleniny, 5 300 kg jadrového krmiva a 44 000 kg sena. Ročne pretečie parkom 11 700 000 l (11 700 m3) vody na napojenie zvierat a na naplnenie jazierok vo výbehoch.

Zakúpením si vstupu do parku, adopciou zvierat, ubytovaním sa v krásnom tematickom penzióne, kúpou občersvenia, suveníru,... podporujete chod nášho parku a starostlivosť o naše zvieratká :)
 
Spestriť návštevu parku si môžete po dohode pár dní vopred aj zážitkovými balíkmi – kŕmenie leva, tigra, opíc, samozrejme, pod dohľadom ošetrovateľa zvierat, viac informácií: https://www.malkiapark.sk/zazitky/
 
2% z daní nám taktiež veľmi pomôžu: link na poukázanie 2% z daní:
https://oz.malkiapark.sk/2-percenta/

Na Vašu návštevu sa tešia zvieratká a celý tím Malkia Parku.