Zveropark

Poloha na mape - Zveropark
Kraj / Region: Banskobystrický kraj
Okres: Žarnovica
Mesto / Obec: Žarnovica, Mestská / Miestna časť:Revištné Podzámčie
Turistická lokalita: Dolné Pohronie - Tekov
Zveropark - Slovensko

Predstavte si jedno miesto ... miesto, kde je príroda krásna ako z rozprávky, kde je pokoj a pôvabné zvieratká, zurčiaci vodopád, jazero plné rýb, lúka ako stvorená na piknik ... miesto, kde máte pocit, že čas už nebeží tak rýchlo, kde zabudnete na bežné problémy a budete vnímať len tú krásu všade navôkol. Miesto, na ktorom Vaše deti odložia mobily a tablety. Miesto, kde je dovolené niektoré zvieratká pohladkať, pritúliť sa k nim, kde Vy budete relaxovať a Vaše deti spoznávať prírodu, hrať sa, zabávať sa.

Našim zámerom je zoznámiť Vás s druhmi zvierat, ktoré voľne žijú v našich lesoch, no i s tými, ktoré už v nich nenájdete. Pri budovaní ich príbytkov sme mysleli na ich pohodlie a zabezpečenie čo najprirodzenejších podmienok, preto sú naše obory dostatočne veľké a priestranné. V Zveroparku sa nachádza približne približne 30 druhov zvierat na ploche 20 ha.

Deti poznajú mnohé zvieratká, no v dnešnej dobe majú málo možností priameho kontaktu s nimi. Radi by sme v deťoch podporili pozitívny vzťah k zvieratkám, lásku a pozornosť a práve preto sme vytvorili „hladkací kútik“, v ktorom môžu Vaše ratolesti zvieratká pohladkať či nakŕmiť.

Zveropark ponúka pre Vás aj Vaše deti nielen zábavu a nové zážitky, ale aj vedomosti. Vybudovali sme Amfiteáter ktorý využívame nielen na kultúrne  podujatia, ale aj na organizovanie rôznych prednášok a workshopov hravou formou tak,aby učenie nebolo mučenie, ale zábava.

Nájdete tu veľa atrakcií pre deti a miest na oddych:

Hladkací kútik, Amfiteáter, Automat s pamätnými mincami Detské ihrisko, Grilovanie rýb, Hod loptičkou na cieľ, Ohnisko, Pikniková lúka, Rozhľadňa, Rybolov, Streľba z praku, Táborisko, Trampolína, Vodopád, Bufet, GRILPSTRUH.

Doprajte si nezabudnuteľný zážitok a pripomeňte si romantiku táborenia v prírode.

Ponúkame netradičné ubytovanie v táborisku v objektoch:

- indiánske típí
- drevené chatky
- podsadové stany

Ubytovaním zabezpečíme po dohode raňajky. Možnosť využitia pobytových balíčkov, ktoré môžu byť
uhradené aj z príspevku na rekreáciu.

Milí návštevníci, je pre Vás pripravený aj 3. okruh:
rozprávková krajina – príroda, čarovné zákutia a miesta na oddych, relax a načerpanie energie.