V prípade ak plánujete návštevu turistických atrakcií na Slovensku, doporučujeme sledovať informácie prevádzkovateľov a štátnych inštitúcií o aktuálnej situácii a prosíme dodržiavajte ich odporúčania a nariadenia. Vzhľadom na aktuálnu situáciu sú verejné podujatia zrušené a turistické atrakcie môžu byť zatvorené. Zakázané je organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom Slovenskej republiky. Na celom území Slovenskej republiky musia byť zatvorené bary, zábavné podniky, lyžiarske strediská, wellness centrá, kúpele, aquaparky, fitness centrá, detské kútiky i sociálne a kultúrne zariadenia.

Slovenská národná expozícia v Osvienčime

Slovenská národná expozícia v Osvienčime je zatvorená do odvolania
Zem. šírka:50° 1' 38.67816" / 50.0274106
Zem. dľžka:19° 12' 7.138439999856" / 19.20198289999996
Múzem SNP Osvienčim Múzeum SNP sprístupnilo stálu Slovenskú národnú expozíciu Tragédia slovenských Židov v Štátnom múzeu Auschwitz-Birkenau v Osvienčime 8. mája 2002.

Hlavným cieľom stálej Slovenskej národnej expozície v Osvienčime je poskytnúť návštevníkom historicky objektívny pohľad na genézu a priebeh holokaustu na Slovensku v rokoch druhej svetovej vojny. Špecifickosť Slovenskej národnej expozície spočíva v tom, že zložitú problematiku holokaustu prezentuje v príčinných historických súvislostiach s vývojom slovenskej spoločnosti a režimom vojnovej Slovenskej republiky v rokoch 1939 – 1945.

Pri výbere dokumentárneho materiálu z viacerých archívov sme uprednostnili najdôležitejšie a najvýznamnejšie archívne dokumenty a fotodokumentáciu s veľkou výpovednou hodnotou, aby sa uchovali v pamäti a vedomí návštevníkov.

Zdroj: www.muzeumsnp.sk
Informácie na stránke múzea Auschwitz-Birkenau:
http://auschwitz.org/en/visiting/national-exhibitions/slovakia

Výber zo súvisejúcich kategórií