V prípade ak plánujete návštevu turistických atrakcií na Slovensku, doporučujeme sledovať informácie prevádzkovateľov a štátnych inštitúcií o aktuálnej situácii a prosíme dodržiavajte ich odporúčania a nariadenia. Vzhľadom na aktuálnu situáciu sú verejné podujatia zrušené a turistické atrakcie môžu byť zatvorené. Zakázané je organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom Slovenskej republiky. Na celom území Slovenskej republiky musia byť zatvorené bary, zábavné podniky, lyžiarske strediská, wellness centrá, kúpele, aquaparky, fitness centrá, detské kútiky i sociálne a kultúrne zariadenia.
Hrad je zatvorený do odvolania
Zatvorené

Slávnostné otvorenie sezóny – Stiborovci na hrade Beckov

Od: 04.04.2020 / 09:00 (Sobota) - Do: 05.04.2020 / 18:00 (Nedeľa)
04.04.2020 (Sobota) 09:00 - 18:0005.04.2020 (Nedeľa) 09:00 - 18:00

Miesto: Hrad Beckov, Mesto / Obec: Beckov

Informácie

Slávnostné otvorenie sezóny – Stiborovci na hrade Beckov Slávnostné otvorenie hradnej sezóny. Pripravený je bohatý program, ktorým vás prevedú rytieri zo skupiny historického šermu Vir Fortis. Šermiarske vystúpenia, zábavné divadelné scénky na hlavnom pódiu, dobový tábor, remeselníci a dobové aktivity pre deti aj dospelých.

Program na pódiu:

11:00 „Udelenie trhového práva“ – divadelno-šermiarska scénka, ktorá ozrejmí návštevníkom ako mestečko Beckov získalo v stredoveku významné právo a to právo trhu. Tento rok to bude už 500 rokov. Tento akt umožnil mestu, aby sa výraznejšie rozvíjalo a stalo sa jedným z najväčších miest v danom období na našom území.

13:00 Manuscript ( šermiarsko-divadelné predstavenie ) ukážky šermu, predstavenie bojového umenia v stredoveku.

15:00 Verbovačka ( interaktívne vystúpenie pre deti ) naverbovanie detí do hradnej posádky a spoločný bojový výcvik.

17:00 Nevera po rytiersky – zábavné predstavenie o kráľovnej Barbore a o tom ako nasadila povestné parohy svojmu manželovi, kráľovi Žigmundovi Luxemburskému.

Aktivity počas dňa:

Kušostreľba pre divákov
Rytierska dráha pre deti
Historický tábor s hradným zbrojárom, výstava zbraní a zbrojí
Hradný pisár a razba mincí
Kráľovská čokoláda

Tento rok sme si pre vás pripravili tému šľachtické rody v meste Beckov a na hrade. Výstava venovaná významným rodom, ktoré vlastnili alebo spravovali hrad bude umiestnená v priestore Priečneho paláca. Mimo iné vám objasní aj problematiku heraldiky a udeľovania erbov.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Miesto konania

Hrad Beckov
Mesto / Obec: Beckov
Okres: Nové Mesto nad Váhom
Kraj / Region: Trenčiansky kraj
Turistická lokalita: Považie - Stredné Považie - región
Pohorie: Považský Inovec

Mapa