Adresa a mapa Danubiana - múzeum moderného umenia

Mapa

Adresa

Danubiana - múzeum moderného umenia

Vodné dielo, Bratislava-Čunovo

851 10

Bratislava

Čunovo

Bratislava V
Geografia

Dunaj

Gabčíkovo - vodné dielo


Zemepisné súradnice

48° 2' 3.35328" ( 48.0342648 )

17° 13' 57.374039999856" ( 17.23260389999996 )


Informácie

ADRESA MÚZEA

Danubiana Meulensteen Art Museum
Bratislava-Čunovo, Vodné dielo
P.O.BOX 9, 810 00 Bratislava

Doprava

Letecky

Schwechat Flughafen Wien – Danubiana

Z letiska je možnosť odviezť sa do Bratislavy autobusmi dvoch autobusových spoločností. Jedna z nich je Slovak Lines (červené autobusy) alebo RegioJet (žlté autobusy). Nástupištia sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti príletovej haly letiska. Spoločný interval odchodov autobusov je 30 minút. Lístky na autobus sa kupujú priamo u vodiča, v hotovosti alebo kartou. Ak má budúci pasažier autobusu veľkú batožinu, vodič autobusu ju ochotne naloží do priestoru pre batožiny tesne pred kúpou cestovného lístka.

Oba autobusy stoja na dočasnej Autobusovej stanici Mlynské nivy v Bratislave. Tu je potrebné vystúpiť a 10-minútovou chôdzou sa presunúť na zastávku mestskej hromadnej dopravy Panorama City, kde stojí autobus číslo 90, smer Danubiana. Cesta trvá približne 34 minút, v automate si treba kúpiť cestovný lístok s platnosťou 60 minút. Autobus prechádza mestskou časťou Petržalka po Dolnozemskej ceste, pokračuje cez mestské časti Jarovce, Rusovce a pri odbočovaní na Vodné dielo Čunovo obchádza mestskú časť Čunovo. Konečná zastávka Danubiana sa nachádza 3 minúty chôdze od múzea. Konečná zastávka je zároveň aj nástupišťom smerom do Bratislavy.

Bratislava letisko – Danubiana

Na letisku si treba kúpiť cestovný lístok s platnosťou 90 minút a nastúpiť do autobusu číslo 61, smer Hlavná stanica. Zastávka autobusu sa nachádza priamo pred príletovou halou. Po približne 15 minútach cesty na zastávke Bajkalská treba vystúpiť a 2-minútovou chôdzou sa presunúť na zastávku Bajkalská, kde stojí autobus číslo 98, smer Jasovská. Zastávka sa nachádza na druhej strane cesty. Približne po 9 minútach treba vystúpiť na zastávke Ekonomická univerzita a na tejto zastávke počkať na autobus číslo 90 smer Danubiana. Autobus prechádza mestskou časťou Petržalka po Dolnozemskej ceste, pokračuje cez mestské časti Jarovce, Rusovce a pri odbočovaní na Vodné dielo Čunovo obchádza mestskú časť Čunovo.

Konečná zastávka Danubiana sa nachádza 3 minúty chôdze od múzea. Konečná zastávka je zároveň aj nástupišťom smerom do Bratislavy.

Autom

Z Bratislavy sa možno dostať do Danubiany cez mestskú časť Petržalka, po Panónskej ceste (smer od Mostu SNP) alebo po Dolnozemskej ceste – cesta číslo 2 (smer od Mostu Apollo). Obe cesty sa stretávajú na veľkom kruhovom objazde, kde návštevník pokračuje smerom do mestskej časti Rusovce. Týmto smerom pokračuje cesta číslo 2, popri novom sídlisku Slnečnice a petržalskej hrádzi. Pred Rusovcami si môžu pasažieri auta všimnúť tabule s nápisom DANUBIANA navigujúce do múzea. Za Rusovcami na cesta číslo 2 vodič odbočí vľavo smerom na Vodné dielo Čunovo a pokračuje rovno. Tesne za Vodným dielom Čunovo sa po ľavej strane nachádza múzeum moderného umenia Danubiana. Z Bratislavy sa do múzea návštevník dostane aj po diaľnici D2 smerom na Bratislava-Jarovce (smer od Mostu Lafranconi alebo z Einsteinovej ulice). Na diaľnici použije výjazd Jarovce a pokračuje až po križovatku, kde odbočí vpravo do mestskej časti Jarovce. Pokračuje po Jantárovej ceste a pri ďalšej križovatke odbočí vľavo na Ovocnú cestu. Ďalej sa cez Balkánsku cestu napojí na cestu číslo 2 v Rusovciach a pokračuje po nej až po odbočku vľavo na Vodné dielo Čunovo.

Pre návštevníkov sú k dispozícii dve parkovacie plochy. Jedna na pravej strane cesty (bez rampy) a druhá je na ľavej strane cesty, zabezpečená rampou. Pre návštevníkov je parkovanie počas celej návštevy zdarma.

Autobusom MHD

Veľmi pohodlne a rýchlo sa do múzea dostane návštevník autobusom číslo 90, smer Danubiana. Nástupište v Bratislave sa nachádza pred novou budovou Slovenského národného divadla. Nie je tu však automat na lístky. Približne 3 minúty od zastávky smerom k výškovým budovám Panorama City je ďalšia zastávka, ktorá disponuje automatom na lístky. Cesta trvá približne 34 minút, treba si preto v automate zakúpiť cestovný lístok s platnosťou 60 minút. Autobus prechádza mestskou časťou Petržalka po Dolnozemskej ceste, pokračuje cez mestské časti Jarovce, Rusovce a pri odbočovaní na Vodné dielo Čunovo obchádza mestskú časť Čunovo. Konečná zastávka Danubiana sa nachádza 3 minúty chôdze od múzea. Konečná zastávka je zároveň aj nástupišťom smerom do Bratislavy.

Loďou

Počas víkendov v letnom období majú návštevníci Danubiany možnosť prísť do múzea loďou. Loď odchádza z osobného prístavu na Fajnorovom nábreží v Bratislave. Vstupné si možno zakúpiť online na stránke lodnej dopravy (www.lod.sk) alebo v osobnom prístave. V prístave je potrebné byť minimálne 15 minút pred odchodom. Počas hodinovej plavby na lodi ponúkajú teplé a studené nápoje alebo malý snack. Pasažier si môže poobzerať prostredie v okolí Dunaja a zároveň má krásny výhľad na stále viac sa vzďaľujúci Bratislavský hrad.
 
Zdroj: www.lod.sk

Bicyklom

Danubiana leží na polostrove, okolo ktorého vedie cyklotrasa z Bratislavy do Gabčíkova. Na bicykli sa k nám návštevník dostane z Bratislavy približne za 1,5 hodiny. Trasa vedie z Rakúska, popri Dunaji popod bratislavské mosty, pokračuje cez mestskú časť Petržalka a smeruje až do Maďarska. Z centra mesta sa možno napojiť na cyklotrasu cez Most SNP, cez Starý most alebo cez Most Apollo. Popri hrádzi sa nachádza niekoľko bufetov, kde je počas sezóny možnosť osviežiť sa a oddýchnuť si. Cyklista na ceste smerom do Danubiany míňa po pravej strane Rusovské jazero. Tesne pred štátnou hranicou s Maďarskom sa na hrádzi po ľavej strane nachádza bufet Obrátka, pri ktorom musí cyklista odbočiť vľavo. Od bufetu je Danubiana vzdialená približne 10 – 15 minút. Vedľa hlavného vchodu do múzea je k dispozícii stojan, kde si môžu cyklisti svoj bicykel uzamknúť. V prípade, že si nepriniesli zámok, majú možnosť bezplatne si ho požičať na recepcii.

Možno Vás zaujímajú